Airsoft

Taktikaline sõjamäng!

Airsoft – tule lahingusse!

Airsoft on spetsiaalsete relvadega taktikaline sõjamäng, milles imiteeritakse ehtsaid lahingusituatsioone üldjuhul üksiksõduri kuni rühma vaatenurgast.

Mängus on rühmal eesmärk, näiteks pantvangide vabastamine või
vaenlase baasi vallutamine. Aga on ka muid mängutüüpe, näiteks zombie, wolf ja deathmatch.

NB! Kasutame ainult biolagunevaid kuule.

airsoft

Varustus

Relvastus

Airsoftis kasutatakse tõeliste tulirelvade (automaat, kuulipilduja, täpsuspüss, püstol) metallist või plastmaterjalist koopiaid, mis tulistavad suruõhuga või elektrilise mootoriga pumba abil 6 mm läbimõõduga plastikkuule.

Laskemoon ja salved

Kuulid kaaluvad tavaliselt 0,2–0,4 g. Valmistatakse ka bioloogiliselt lagunevast materjalist kuule. Relva kuuli algkiirus on tavaliselt kuni 100 m/s. Kuulid ei ole pihta saamisel eriti ohtlikud, kuid võivad siiski tekitada lähedalt lastes avatud nahale väikese kriimustuse või pindmise vigastuse.

Riietus

Mängija korralik varustus sarnaneb tavaliselt päris sõdurivarustusega, kuid võib olla säästu eesmärgil mõnikord sõltuvalt tootjast ja eesmärgist pisut tagasihoidlikuma kvaliteediga (ja ühtlasi odavam).

Võib riietuda ka tavalises välitegevuseks sobivalt ja vähe silmatorkavalt

Ohutus

Kõik mängijad ja juuresolevad isikud peavad kandma ohutuseks kaitseprille või kaitsemaske. Lühikese säärega püksid ja lühikeste käiste särk on ebasoovitavad.

Avatud nahaga kehaosad (näiteks nägu, kael, käed) tuleb pindmiste vigastuste vältimiseks kinni katta (sall, maskmüts, sõrmkindad). Maastikul tuleks kanda peakatet.

airsoft

Mängureeglid

Mängureeglid erinevad ohutustehnikareeglitega võrreldes platsiti mõnevõrra enam. Mängureeglid seab tavaliselt korraldaja olenevalt platsi suurusest, liigendatusest, mängu eesmärgist, mängijatest ja oma võimekustest.

Mängustsenaariumist hoolimata taanduvad reeglid üldjuhul siiski peamiselt võimalikult paljude vastaste tabamisele.

TOP